Welcome, Guest. Please Login or Register
YaBB - Yet another Bulletin Board

Latest info can be found on the YaBB Chat and Support Community.

Page Index Toggle Pages: 1
Impotriva cenzurii FAR - colegi din Iasi va rog actionati (Read 1107 times)
craciunm15
God Member

I love YaBB 1G - SP1!

Impotriva cenzurii FAR - colegi din Iasi va rog actionati
Dec 27th, 2013 at 8:16am

Mesaj cenzurat sistematic de d-l Hurduc si re-postat sistematic de mine

Stimati colegi,

Protestez si pe aceasta cale impotriva cenzurii institutite pe FAR de baronul academic de Iasi, care a cenzurat fara motiv o postare pe tema scrisorii deschise.
Solicit colegilor de la Iasi si din Chimie sa explice colegului lor care nu pare sa fie capabil sa inteleaga mesajul scrisorii deschise cu privire la modul in care iresponsabilitatea Consiliului director CNATDCU conduce la abilitarea unor indivizi in baza anilor in functii de conducere in timp ce in Chimie li se refuza abilitarea pe motiv ca le lipsesc citarile ISI la acceasi categorie de rezultate.

Voi repostra acest mesaj ori decate ori va fi nevoie si nu voi fi blocat.

Nu putem introduce pe FAR cenzura si dictatura unui baron, fie el si de Iasi.
Back to top

IP Logged

craciunm15
God Member

I love YaBB 1G - SP1!

Re: Impotriva cenzurii FAR - colegi din Iasi va rog actionati
Reply #1 - Dec 27th, 2013 at 8:23am

Imi pare rau ca trebuie sa postez la infinit mesajul pe care mi-l cenzureaza d-l Hurduc, dar lupta pentru democratie cere sacrificii mai ales cand este dusa impotriva unor indivizi care dovedesc sistematic ca au probleme de onoare.
Imi pare rau de imaginea pe care o lasa despre adevaratul legan al stiintei care este Iasi.

Nu am nimic impotriva ca d-l Hurduc sa scrie orice vrea despre mine ca sa evite sa raspunda la intrebarea legata de modul in care a actionat in Consiliul general CNATDCU pentru asigurarea unui echilibru intre standardele minimale pe domenii, dar nu voi tolera cenzura intr-o societate democratrica, facuta de cel criticat, pentru ca nu-i place ce se scrie despre el. In fond trebuie sa fim judecati in functie de ceea ce scriem, nu de ce ni se cenzureaza sau de ce cenzuram altora. Nu-mi place folosirea abuziva a prerogativelor FAR pentru mutarea postarilor si pentru cenzurarea arbitrara a lor. Mai ales cand exista dovezi clare de postari - chiar ale cenzorului - care sunt insulte evidente, fara nici o legatura cu educatia.
Back to top
« Last Edit: Dec 27th, 2013 at 8:57am by craciunm15 »  

IP Logged

craciunm15
God Member

I love YaBB 1G - SP1!

Re: Impotriva cenzurii FAR - colegi din Iasi va rog actionati
Reply #2 - Apr 28th, 2014 at 12:33pm

Acest mesaj a fost cenzurat de d-l Hurduc si repostat de mine:

Cu complicitatea escrocilor din conducerea CNATDCU se promoveaza in draci pe lucrari WSEAS si DAAM:
http://utcb.ro/stiri/docsconcursurididactice2014/Documente%20candidati/Lista%20d....

VIVAT escrocii din CNATDCU, care nu si-au dat inca demisia. Cum i-o mai suporta Pamantul?

Ce parere au chimistii si fizicienii despre cum se promoveaza in alte domenii, cu complicitatea celor care ii reprezinta in CNATDCU si a criteriilor de promovare pe care le-au acceptat fara nici un protest?

Asteptam cenzura FAR....

PS
Oare in Ad Astra sunt membri din Consiliul General CNATDCU?
Daca da, nu le bate nimeni obrazul?
Back to top

IP Logged

Page Index Toggle Pages: 1
(Moderators: AlexA, , Eugen Stamate)